Wrocławska weterynaria ponownie najlepsza w Polsce

Podobnie jak w poprzednim roku wrocławska weterynaria okazała się najlepszą w rankingu kierunków studiów weterynaryjnych „Perspektyw” w 2019 roku. Przy ocenie brane były pod uwagę m.in. jakość przyjętych na studia, ekonomiczne losy absolwentów, uprawnienia do nadawania stopni naukowych, nadane stopnie naukowe, publikacje naukowe pracowników, cytowania, studenci zagraniczni, patenty i prawa ochronne.

Więcej o rankingu kierunków studiów przeczytacie Państwo na stronie internetowej perspektyw: ranking.perspektywy.pl

W imieniu Władz Dziekańskich składamy na ręce całej społeczności akademickiej Wydziału serdeczne gratulacje za pasję i ciężką pracę włożoną w rozwój Wydziału, czego rezultatem jest to kolejne, niezwykle prestiżowe wyróżnienie.

IMG 20190612 113852
IMG 20190612 130600
IMG 20190612 132319
IMG 20190612 134646
IMG 20190612 134738
IMG 20190612 134743

Spotkanie EAEVE w Zagrzebiu

W dniach 30 - 31 maja 2019 r. na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w Zagrzebiu odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli europejskich wydziałów medycyny weterynaryjnych zrzeszonych w EAEVE (The European Association of Establishments for Veterinary Education).

EAEVE jest jedną z najbardziej prestiżowych na świecie organizacji, której statutowym celem jest troska o zachowanie jak najwyższych standardów kształcenia na europejskich wydziałach weterynaryjnych.

Nasz Wydział cieszy się prestiżową akredytacją tej organizacji, co oznacza najwyższą jakość w kształceniu lekarzy weterynarii

W tym roku Wydział reprezentowała delegacja w składzie: Pani Prodziekan dr Katarzyna Kosek-Paszkowska, Pani dr Edyta Wincewicz i Pani dr Małgorzata Kandefer-Gola.

Prof. dr hab. Jacek Bania członkiem Rady Doskonałości Naukowej

Pan Prodziekan ds. Nauki prof. dr hab. Jacek Bania został członkiem Rady Doskonałości Naukowej.

Rada będzie dbała o najwyższe standardy jakości działalności naukowej wymagane do uzyskania stopni naukowych, stopni w zakresie sztuki i tytułu profesora. Docelowo zastąpi Centralną Komisję ds. Stopni i Tytułów w zakresie nadzoru nad indywidualnymi postępowaniami awansowymi. W skład RDN weszło po trzech przedstawicieli każdej dyscypliny. Pierwsza kadencja organu rozpocznie się 1 czerwca 2019 roku.

Więcej przeczytacie Państwo na www.upwr.edu.pl

W imieniu społeczności akademickiej Wydziału składamy serdeczne gratulacje!

noc laboratoriow 2015 3