Nie żyje prof. dr hab. dr h.c. multi Ryszard Badura

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w wieku 95 lat zmarł prof. dr hab. dr h.c. multi Ryszard Badura, emerytowany profesor nauk weterynaryjnych, specjalista chirurgii, były rektor i prorektor Akademii Rolniczej we Wrocławiu oraz były dziekan i prodziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Naszej Uczelni.

Profesor Badura otrzymał tytuły doktora honoris causa trzech uczelni (Akademii Rolniczej we Wrocławiu, Akademii Medycznej we Wrocławiu i Uniwersytetu Ludwika Maksymiliana w Monachium). W uznaniu wybitnych zasług uhonorowany został licznymi nagrodami i odznaczeniami m. in.  Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

W imieniu całej społeczności akademickiej Wydziału składamy serdeczne wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich Pana Profesora.

W Głosie Uczelni ukazał się dziś krótki artykuł dotyczący Pana Profesora: https://tiny.pl/txml5

Pogrzeb odbędzie się 19 stycznia 2019 r. na cmentarzu przy ul. Bujwida we Wrocławiu.

badura 1

Badura2