Informacje o jednostce

Informacje o jednostce

logo_wmw   Wydział Medycyny Weterynaryjnej
ul. C. K. Norwida 31
50-375 WROCŁAW
phone071 320-5244, 071 320-5107
fax071 328-1567
emailTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kubiak3
Wrocławski Wydział Medycyny Weterynaryjnej, jako spadkobierca dorobku naukowego i tradycji Lwowskiej Akademii Medycyny Weterynaryjnej rozpoczął działalność 1 listopada 1945 r. w ramach utworzonej od podstaw wyższej uczelni pod nazwą Uniwersytet i Politechnika we Wrocławiu.
Przez wszystkie lata swojego istnienia Wydział prężnie i dynamicznie się rozwijał zarówno w zakresie infrastruktury, prowadzonych badań naukowych, jak i działalności dydaktycznej. Dziś jest on jednym z pięciu wydziałów tworzących strukturę Uniwersytetu Przyrodniczego. Przez prawie 67 lat istnienia, dzięki zaangażowaniu Pracowników Wydziału, stworzono uznany i ceniony ośrodek naukowo – badawczy oraz edukacyjny, posiadający uprawnienia do nadawania stopni naukowych – doktora i doktora habilitowanego nauk weterynaryjnych.
 Obecnie kadrę naukowo-dydaktyczną stanowi ponad 100 uznanych specjalistów z różnych dyscyplin związanych z medycyną weterynaryjną. Prowadzone na Wydziale badania naukowe doceniane są  przez środowisko naukowe w kraju i zagranicą oraz podmioty gospodarcze.  Z kolei oferta edukacyjna cieszy się olbrzymim zainteresowaniem ze strony maturzystów, a program i jakość kształcenia oceniane są wysoko zarówno przez Studentów, jak i Samorząd Weterynaryjny.
Głównym celem Wydziału jest prowadzenie badań naukowych na najwyższym poziomie oraz jak najlepsze kształcenie przyszłych lekarzy weterynarii.

Dziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej

prof. dr hab. dr h.c. Krzysztof Kubiak

Zaloguj się